f2p
Logowanie game designerzy kursy definicje partnerzy regulamin kontakt
“Nie ważne z jakiego miasta jesteś, ludzie wywracają swoje życie do góry nogami, aby pracować w grach. Może kolej właśnie na Ciebie?”

Akademia Free2Play były okazją, którą musiałam wykorzystać! Gram, projektuję gry i chcę się nimi zajmować zarówno naukowo jak i zawodowo, a dodatkowa wiedza jest zawsze wskazana! Z przymrużeniem oka (chyba jak większość na początku) przyglądałam się modelowi free to play. Jednak zarówno kursy online Akademii, jak i warsztaty we Wrocławiu pokazały, że mechaniki zawarte w tych grach są przemyślane i znalazły się w nich nie bez powodu.

Wiedza, którą dostarcza Adademia jest na tyle ciekawa i uporządkowana, że nie przypuszczacie nawet kiedy może się ona przydać. Mi przykładowo pomogła w rozwiązaniu pewnego problemu, na który napotkałam pisząc swoją pracę magisterską. Warsztaty to również świetna okazja do poznania ciekawych ludzi i muszę przyznać, że mało gdzie można spotkać tyle różnych osobowości. Jeśli dostaniecie się na warsztaty, będzie czekało na Was niemałe wyzwanie - zaprojektowanie własnej gry. Życzę Wam także doświadczenia tego, gdy ktoś wywołując pierwsze miejsce czyta Wasze imię!

Mam dla Was parę rad, które być może pomogą wam stanąć na podium. Po pierwsze, najprostsze rozwiązania są najlepsze. Po drugie, nie bójcie się prosić o pomoc i opinie osób bardziej doświadczonych od siebie. Akademia, to przecież okazja, aby dopracować swój pomysł na grę pod okiem specjalistów. Do wygrania są staże w fajnej firmie, czyli nie takie byle co! Staż to okazja, aby przełożyć teorię na praktykę i zobaczyć jak tworzy się gry od podstaw. I nie ważne z jakiego miasta jesteś, ludzie wywracają swoje życie do góry nogami, aby pracować w grach. Może kolej właśnie na Ciebie? Na koniec, zachęta dla dziewczyn, których jest stanowczo mniej w tej branży - skoro mój prosty pomysł na grę o gotowaniu zdołał przekonać męskie grono designerów-wyjadaczy, wasze pomysły też dadzą radę!"

facebook
twitter